Festyn sportowo – rekreacyjny.

W dniu 12 czerwca odbył się w naszej szkole Festyn sportowo-rekreacyjny zorganizowany przez Zespół nauczycieli wychowania fizycznego przy wsparciu Rady Rodziców.
Do akcji włączyli się również inni nauczyciele, którzy pomogli w sprawnej realizacji konkursów.
Dla naszej młodzieży na terenie boisk zewnętrznych oraz sali gimnastycznej przygotowano liczne konkursy sportowe połączone z innymi atrakcjami. Skoki we workach, rzuty do celu, pokonywanie toru przeszkód na hulajnodze, rowerze, rzut kaloszem oraz wymagający bieg terenowy z przeszkodami – to tylko część konkursów, które przyciągały uczniów. Imprezę zainaugurowało wspólne odtańczenie „Belgijki”, następnie uczniom rozdano karty uczestnictwa, na których zdobywali potwierdzenie odbycia poszczególnych konkursów i dzięki którym mogli wziąć udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród rzeczowych na zakończenie Festynu. Imprezie towarzyszyło stoisko z watą cukrową zorganizowane przez Radę Rodziców, uczniowie mogli też tworzyć widowiskowe bańki mydlane oraz bawić się przy oprawie muzycznej poprowadzonej spontanicznie przez samych uczniów.
Atmosfera była naprawdę wspaniała. W trakcie imprezy każdy uczeń był częstowany wodą mineralną, jabłkami i słodyczami. Na zakończenie Zwycięzcy każdej z konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe, po czym nastąpił moment kulminacyjny: loteria fantowa. Każdy uczestnik festynu po wymianie swojej karty uczestnika na bilet loteryjny wziął udział w losowaniu jednej z kilkudziesięciu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Ich zakup sfinansowała Rada Rodziców, której należą się szczególne podziękowania.
Na zakończenie imprezy p. dyrektor Maria Korczak w kilku słowach podsumowała i oficjalnie zakończyła to miłe i bardzo integrujące całe środowisko szkolne wydarzenie.
Festyn sportowo – rekreacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top
Skip to content