FESTIWAL RZEMIOSŁA – II edycja – 17.04.2024r.

Festiwal Rzemiosła w Izbie Rzemieślniczej przyciągnął dużą liczbę ośmioklasistów wraz z nauczycielami, przed którymi wybór szkoły i zawodu.
 
Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.

W ramach Festiwalu organizatorzy pragną pokazać różnorodność branż i usług wykonywanych przez rzemieślników, a także zintegrować lokalne środowisko. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych, inspirujące działania warsztatowe będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny.

W ramach powyższej inicjatywy w szczególności uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych organizatorzy chcą stworzyć możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia. Specjalnie z myślą o tej grupie młodzieży w czasie trwania Festiwalu organizują grę miejską „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”.

Nasze stoisko krawca i fryzjera cieszyło się dużym zainteresowaniem…a pokazy mody były gromko oklaskiwane…
Dziękujemy naszym nauczycielom: pani Annie Żywockiej- Streker, Karolinie Szarzyńskiej oraz panu Tomaszowi Ząbkowi…osobne podziękowania dla naszych uczennic i uczniów oraz modelek i modela.
 
FESTIWAL RZEMIOSŁA – II edycja – 17.04.2024r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top
Skip to content