informacje o szkole

Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta ma bogatą, 100-letnią tradycję i zajmuje znaczącą pozycję w środowisku naszego miasta i regionu.

Jest jedną z pierwszych szkół w Polsce, która otrzymała dwukrotnie certyfikat poświadczający wdrożenie i stosowanie systemu zarządzania spełniającego normę ISO 29990:2010. ZSO od lat przygotowuje dobrych fachowców, rzemieślników, którzy po skończonej edukacji stają się poszukiwanymi pracownikami.

Wizytówką szkoły jest Konkurs dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” im. Małgorzaty Zaręby. Impreza doskonale wpisuje się we współczesny trend zainteresowania stylizacją, modą i projektowaniem. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej i krawieckiej mają niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu odbiorców, wzbudzenia zainteresowania mediów i rywalizacji na wysokim poziomie. Uczniowie „Odzieżówki” zajmują wysokie lokaty nie tylko w „Małej Pętelce”, ale także w innych ogólnopolskich konkursach i mistrzostwach fryzjerskich.

Szkoła współpracuje z renomowanymi firmami odzieżowymi, np. Hero Collection oraz fryzjerskimi: Eurokos, Progress. Firma Progress sprawuje patronat nad uczniami klasy fryzjerskiej zawodowej, organizując profesjonalne pokazy i szkolenia.

W ramach współpracy międzynarodowej nawiązano kontakty ze szkołami zawodowymi w Fürstenwalde (Niemcy) i Kutaisi (Gruzja). Opracowano także propozycję współdziałania ze szkołami w Shenzen (Chiny). Organizowanie staży zagranicznych, współpraca z instytucjami branżowymi, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi pozwala zdobywać doświadczenie i podnosić kwalifikacje. Z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu i partnerami z Poczdamu zrealizowano dwa projekty pogłębiające kompetencje zawodowe i umiejętność pracy w międzynarodowym zespole.
W procesie zmian zachodzących na współczesnym rynku pracy, przemianie ulega także proces edukacyjny.

Scroll to top
Skip to content