Goście z Niemiec w ZSO

Już 20 lat trwa wymiana młodzieży między ZSO i Europaschule w Niemczech w Fürstenwalde.
Dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, Rady Rodziców i środkom z ZSO, gościliśmy klasę fryzjerów z zaprzyjaźnionej szkoły wraz z opiekunami.
Tytuł projektu brzmiał „Fryzjerstwo – od nauki zawodu do sztuki”. W jego ramach zwiedziliśmy zamek w Kórniku, przyglądając się bacznie fryzurom przedstawionym na portretach i obrazach.
Duże wrażenie na uczniach zrobiła wizyta w Teatrze Wielkim z pokazem charakteryzacji i w pracowni opery, gdzie obserwowaliśmy działania przy tworzeniu peruk i fryzur.
Na koniec młodzież z obu krajów wspólnie wykonała projekt fryzury nawiązujący do stylu rokoko.
Goście z Niemiec wyjeżdżali zachwyceni Poznaniem, programem pobytu i atmosferą i już planują atrakcje na rewizytę naszych uczniów w Fürstenwalde.
Goście z Niemiec w ZSO