Przedszkolaki poznają zawód fryzjera i krawca.

W dniu 21 maja odwiedziły nas przedszkolaki z z Przedszkola „Śmiałkowo”nr 189 w Poznaniu.
Przedszkolaki odwiedziły nas w ramach wycieczki zawodoznawczej. Dzieci poznawały zawody nauczane w naszej szkole. W pracowniach fryzjerskiej i krawieckiej dzieci czesały główki, układały włosy, kolorowały projekty, oglądały profesjonalne maszyny do szycia. W trakcie swojej „pracy” słuchały o tym jak w praktyce wyglądają zawody fryzjer i krawiec. Na dzieci czekała też niespodzianka: odbył się konkurs, w którym wystąpiły uczennice z klasy 2E naszej szkoły przebrane w bajkowe postaci, a dzieci zgadywały, o kogo chodzi.
Wszystkim bardzo się podobało. Spotkanie zorganizowała Pani Klaudia Augustyniak z pracowni krawieckiej we współpracy z Karoliną Szarzyńską z pracowni fryzjerskiej.
Przedszkolaki poznają zawód fryzjera i krawca.