Warsztaty teatralne w poznańskiej operze.

08.03.24r. w „Dniu Kobiet” klasa IIAT i IIIET uczestniczyły w edukacyjnych warsztatach teatralnych.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, który powstał w latach 1909-1910 znajdujący się w centrum Poznania w otoczeniu zieleni i pięknej fontanny szerzy wśród młodzieży w trakcie warsztatów edukacyjnych wiedzę na temat pracy, która może być szansą dla naszych fryzjerek i stylistek. Spacer po Teatrze odbył się z wykwalifikowaną panią edukator, która w bardzo ciekawy sposób wyjaśniała co znajduje się w Operze Narodowej.

Podziwiałyśmy scenę operową (jedna z największych w świecie 1150 m2). Widownię i trzy balkony, które mogą pomieścić 1768 osób. Na zapleczu sceny, na jej poziomie odwiedziłyśmy poczekalnię dla artystów, liczne garderoby, małą salę baletową, liczne biura i warsztaty, magazyny, sale prób i charakteryzatornię. Są to elementy nieodłączne dla prawidłowego funkcjonowania tej instytucji. Jednak najważniejszym miejscem była dla naszych uczennic charakteryzatornia.
Okazało się, że nie tylko trzeba umiejętnie dobierać fryzury i makijaże, ale trzeba posiadać umiejętność współpracy w grupie być odpornym na stres oraz być dyspozycyjnym czasowo, a co najważniejsze trzeba to lubić i kochać.
Warsztaty teatralne w poznańskiej operze.
Scroll to top
Skip to content