Podsumowanie akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”.

“Tysiące emocji, tysiące przygód, tysiące książek”

Podsumowanie IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu  w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”

Czytamy już 8 rok w Polsce i 4 na świecie! Corocznie październikowe wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego

w Gorzowie Wlkp. gromadzi w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach nie tylko oświatowych olbrzymią społeczność osób, która na przerwie czyta dla przyjemności.

Oficjalnie ogłaszamy, że w IV Międzynarodowej edycji Przerwy na czytanie w 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! Jest to imponujący wynik, jednak zeszłoroczny rekord, który wyniósł 578 433 osoby czytające na przerwie nie został pobity, zabrakło niewiele, bo prawie 15 tys. osób. We wszystkich zaś 8 edycjach akcji wzięło udział prawie 2 MILIONY OSÓB, a dokładnie 1 826 384 osoby.

Liczby w naszej akcji mają znaczenie ale razem z Wami cieszymy się z każdej jednej osoby, która dzięki akcji polubiła czytać, która zmieniła zdanie na temat książek, która przyszła pierwszy raz do waszej biblioteki, która zabrała książkę do dalszego czytania w domu. To jest największy sukces akcji, który jest niemierzalny, a który mamy wielką nadzieję przyniesie owoce w przyszłości.

Organizator akcji: Biblioteka Pedagogiczna oraz Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim

Podsumowanie akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”.
Scroll to top
Skip to content