BAJKOWY POKAZ MODY’ 2023

„Dawno, dawno temu…najpiękniejsze baśnie braci Grimm”

30 listopada bieżącego roku odbył się „Bajkowy pokaz mody’ 2023”, zorganizowany przez Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu.

Temat tegorocznej VIII edycji brzmiał: „Dawno, dawno temu…najpiękniejsze baśnie braci Grimm”. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy dzieci ze szkół podstawowych z Poznania i okolic.

W związku z przypadającą w tym roku 160. rocznicą śmierci Jacoba Grimma, pragnęliśmy przybliżyć sylwetki braci Grimm oraz w nietypowy sposób zaprezentować ich dorobek literacki.

Bracia Grimm byli prekursorami nowoczesnej filologii, zasłużonymi badaczami języka i kultury, pomysłodawcami i autorami wielkiego, 33-tomowego Słownika języka niemieckiego. Najbardziej znanym wśród dzieci i dorosłych osiągnięciem braci Grimm było niewątpliwie zebranie i opublikowanie baśni, które opracowali na podstawie wieloletnich badań, mitów, a także opowieści ludowych. Baśnie braci Grimm zostały przetłumaczone na wiele języków i stały się klasyką.

Dzięki nim w literaturze utrwaliły się zwroty, bez których baśnie trudno sobie wyobrazić: „dawno, dawno temu”, „za górami, za lasami” czy „żyli długo i szczęśliwie”.

A oto laureaci konkursu:
I miejsce: Nicola Tritt– Szkoła Podstawowa nr 82
II miejsce: Anastazja Grzegorczyk- Szkoła Podstawowa nr 82
III miejsce: Kira Tatarenko- Szkoła Podstawowa nr 46
Wyróżnienie: Diana Yatsenko- Szkoła Podstawowa nr 5
Nagroda publiczności: Alicja Mponda- Szkoła Podstawowa nr 82

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję.

Organizatorki konkursu:
Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu

BAJKOWY POKAZ MODY’ 2023
Scroll to top
Skip to content