Projekt BIG THREAD (Wielka nić).

Wyjście uczennic w ramach zajęć praktycznych WWO na „Wspólne wyszywanie z cyklu Wielka nić”.
Projekt BIG THREAD (Wielka nić).
Partnerem działania jest Rodriguez Gallery oraz Miasto Poznań.
Dla Agnieszki Grygiel najważniejsze są relacje, te ze sobą samą, z innymi i ze światem. NIĆ to dla niej ich symbol.
Podawana sobie z ręki do ręki we wspólnym twórczym działaniu pomaga w budowaniu więzi i wspólnoty. Przez kilka dni wyszywania połączy ludzi w różnym wieku, pochodzących z różnych środowisk. Ich aktywność zaangażowanie i wzajemne relacje złożą się na finałowe hasło.
Sposób pracy to autorska, wypracowana wspólnie z przyjaciółką Izą Oses, technika wyszywania na billboardzie. Wielka, pionowa kanwa pozwala na pracę nawet kilkunastu osobom naraz. Do pracy wykorzystujemy głównie haft płaski.
Do projektu zaprosiliśmy także osoby z innych środowisk m.in. studentów Uniwersytety artystycznego i seniorów.