STAŻ W HISZPANII- WEEKEND

W sobotę 02 marca w godzinach przedpołudniowych opiekunki grupy zorganizowały spacer po starówce i zaproponowały obiekty warte zwiedzenia. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wieża Zuda, z której mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Następnie udaliśmy się do renesansowego pałacu Sastago z XV wieku, który zachował się w dobrym stanie do dnia dzisiejszego, gdzie oglądaliśmy wystawę „Obraz Saragossy, zwierciadło Hiszpanii”. Zgromadzono na niej obrazy i rzeźby takich artystów jak Goya, Zuloaga, Galvez i Brambila, Escola i Marin Bagues. Później odwiedziliśmy wystawy zorganizowane w audytorium Uniwersytetu w Saragossie. Zaczęliśmy od oglądania prac artysty Ignacio Fortuny. Obrazy zostały wykonane metodą sitodruku na aluminium. Drugą częścią było muzeum nauki, w którym znajdowały się zbiory paleontologiczne czyli skamieliny, kości dinozaurów, mamutów. Zobaczyliśmy tam również salę przedstawiającą ewolucję człowieka i kolekcję różnych gatunków spreparowanych zwierząt.

STAŻ W HISZPANII- WEEKEND