IV edycja odsłonięcia MURALU TEKSTYLNEGO!

WIELKIE WYDARZENIE W ZSO!!!
Czwarta edycja muralu tekstylnego została odsłonięta w Zespole Szkół Odzieżowych przy ulicy Kazimierza Wielkiego 17.
Od czterech lat uczniowie „Odzieżówki” tworzą plastyczne interpretacje ważnych dla swojego pokolenia tematów. Kwestie wartości różnorodności w muralu „Kontrasty”, więzi społecznych w edycji „Dobrze być razem”, poczucia solidarności zawartego w cytacie z Edwarda Stachury „Dla wszystkich starczy miejsca”, po tegoroczną pracę dotykającą problemów akceptacji w kontekście ciałopozytywności „Każdy inny, każdy wyjątkowy”.
Te jakże ważne dla młodych twórców kwestie wyrażane są w formie murali tekstylnych projektowanych i szytych przez uczniów staromiejskiej szkoły. We wspólnym działaniu
i innowacyjnym podejściu do street artu uczniowie wykorzystują nabyte podczas nauki
w szkole umiejętności. Kompozycja, forma i treść tekstylnego medium są podsumowaniem kreatywnych działań autorów.
Tegoroczna edycja „każdy inny, każdy wyjątkowy” dotyka samooceny młodych ludzi. Popkultura podsuwa nam nierealne ideały piękna, powodując wiele frustracji i kompleksów. Nasi uczniowie wiedzą, że branża modowa to sprzedawca marzeń, niemniej nurt tzw. „ciałopozytywności” , akceptacji własnej fizyczności jest bardzo istotny.
Spośród prawie czterystu projektów do realizacji wybraliśmy pracę Weroniki Tabor z kl. 3D. Gratulujemy autorce.
IV edycja odsłonięcia MURALU TEKSTYLNEGO!